Powrót

Jak zarządzać dokumentacją produkcyjną w programie NND Integrum?

12 kwietnia 2019

Kontrola i aktualizacja dokumentacji technologicznej jest ważna

 

 

 

W dobie cyfryzacji wszelka dokumentacja związana z procesem produkcyjnym rozpowszechniana jest w wersji elektronicznej. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i tych z sektora MŚP. Dla organizacji, które ubiegają się lub posiadają certyfikaty jakości, odpowiednio zaplanowany nadzór nad dokumentacją produkcyjną jest koniecznym standardem.
Nasze rozwiązanie od początku kładzie nacisk na nadzór nad dokumentacją wykorzystywaną podczas produkcji. Od prawie dwudziestu lat rozwijamy je i modyfikujemy zgodnie z potrzebami i wymaganiami naszych klientów.

 

 

Instrukcje stanowiskowe i dokumentacja technologiczna to zadanie dla NND 9000

 

 

Moduł NND 9000 został stworzony z myślą o tym, aby poprawić obieg dokumentów tworzonych na wewnętrzne potrzeby organizacji. W każdej firmie powstaje tysiące takich dokumentów – począwszy od procedur, polityk, ksiąg a skończywszy na instrukcjach, formularzach i zapisach. Obowiązująca dokumentacja stosowana na produkcji jest jednym z ważniejszych aspektów prawidłowego funkcjonowania firmy. Jak (w dużym uproszczeniu) wygląda nadzór i funkcjonowanie dokumentacji produkcyjnej?

 

Osoby posiadające właściwe kwalifikacje i uprawnienia mogą:

 

  • Rejestrować nowe dokumenty
  • Zbierać opinie o dokumentach od wyznaczonych pracowników, zgodnie z ustawioną przez siebie ścieżkę zatwierdzania
  • Publikować dokument (po przejściu przez wcześniej zdefiniowaną ścieżkę legislacyjną dokument może być opublikowany a osoby wskazane jako te, które mają się z nim zapoznać, są automatycznie poinformowane o fakcie jego publikacji)

 

 

Podobnie rzecz się ma z nowymi wersjami (rewizjami) dokumentów. Moduł sprawuje pełną kontrolę nad życiem dokumentu (zbiera informacje kto i kiedy się z nim zapoznał). Może również wydzielać ilość wydruków dla poszczególnych działów lub osób. Niektórzy nasi klienci wykorzystujący nasze rozwiązanie poszli o krok dalej. Wykluczyli tradycyjny (papierowy) obieg dokumentów, zastępując go obiegiem cyfrowym.

 

 

Funkcjonalność i prostota to podstawa

 

 

Niedawno na życzenie jednego z naszych kontrahentów z branży automotive stworzyliśmy uproszczony interfejs dla Infokiosków. Intuicyjny panel graficzny to jedna z najważniejszych koncepcji w tym projekcie. Dzięki temu każdy pracownik może podejść do kiosku znajdującego się w pobliżu jego stanowiska pracy i zapoznać się z dokumentem, którym jest zainteresowany. Dodatkowo osoby obsługujące poszczególne stanowiska robocze mogą wywołać potrzebny dokument na tabletach. Do tabletów doczepiono magnes, dzięki czemu można je przyczepić w dowolnym, wygodnym dla pracownika miejscu na stanowisku pracy. Na niektórych działach jak np. pakownie instalowane są ekrany LCD, na których prezentowana jest bieżąca instrukcja związana z danym wyrobem. Oczywiście to program zapewnia, aby zawsze podać najświeższą i aktualną wersję danego dokumentu.

 

 

Zastosowanie takiego rozwiązania zapewnia dostęp do aktualnych wydań używanych dokumentów. Zmniejsza to tym samym ryzyko wystąpienia nieprawidłowości, przestojów i reklamacji podczas cyklu produkcyjnego. W zależności od potrzeb dokumenty są okresowo przeglądane, aktualizowane i ponownie zatwierdzane po zmianie. Dokumentacja produkcyjna, której skończył się termin obowiązywania lub została wycofana z innego powodu jest archiwizowana i zabezpieczona przed przypadkowym użyciem.
Wyeliminowanie papierowych wersji dokumentów jest znacznym ułatwieniem. Cyfrowy nadzór nad dokumentacją produkcyjną pozwala zaoszczędzić czas pracy, eliminuje koszty wydruku i propaguje proekologiczne aspekty w zarządzaniu organizacją.

 

 

Skontaktuj się z nami i zadaj pytanie

 

Dział handlowy
Tel: +48 52 360 44 55
E-mail: handlowy@tkomp.pl