Powrót

Zarządzanie znakiem towarowym w systemie NND Integrum®

27 listopada 2018
  • Ciekawostki
  • Zarządzanie umowami

Znak Towarowy jest bardzo istotną częścią każdego przedsiębiorstwa. Chcąc chronić swoją markę oraz rozpoznawalność warto o tym pomyśleć już w trakcie planowania przyszłej działalności. Procedurę związana z rejestracją oraz zatwierdzeniem znaku można podzielić na 3 etapy:

  1. Zgłoszenie chęci zarejestrowania znaku. Urząd patentowy ma 2 miesiące na rozpatrzenie wniosku.
  2. Upublicznienie i ewentualne zgłoszenia  roszczeń do znaku osób trzecich. Jeżeli nie ma roszczeń, proces trwa 3 miesiące.
  3. Upragniony etap, zarejestrowanie znaku towarowego. Od tej chwil twój znak jest chroniony prawnie przez 10 lat. Co ważne czas liczony jest od momentu zgłoszenia, a nie zarejestrowania.

Wspólnie z klientami wypracowaliśmy produkt pozwalający na zarządzanie procesem związanym z otrzymaniem znaku towarowego.

Po zarejestrowaniu znaku w urzędzie patentowym cały proces możemy nadzorować w systemie NND Integrum. Program powiadomi nas o zbliżającym się końcu każdego z etapów. Usprawni pracę z przepływem informacji. Samodzielnie będzie pilnował każdego etapu.
Najważniejsze, że przez 10 lat będziemy cyklicznie powiadamiani o  konieczności przeprowadzenia okresowej kontroli i ewentualnie zgłoszeniu roszczeń. Ostatecznie przed upływem 10 lat zostaniemy powiadomieni, że należy podjąć działanie związane z odnowieniem znaku. Jest to niezwykle istotne, ponieważ nasz znak może być wart fortunę.

Jako przykład możemy tu podać słynną markę, jaką jest coca-cola, jej znak jest obecnie wart około 77 miliardów dolarów!!

Jest jeszcze jedna bardzo istotna wartość znaku towarowego, możemy na nim zarabiać.
Żeby robić to sprawnie, warto rejestrować umowy powiązane ze znakiem towarowym. Będziemy mieli wiedzę kto i do jakiego znaku ma prawo.

Jeżeli zarządzasz znakami towarowymi, to rozwiązanie jest dla Ciebie!

Umów się na spotkanie z naszym przedstawicielem.

Autor
Piotr Piasecki
Specjalista ds.kontaktu z klientem
Tel. 609 922 000

Poznaj rozwiązania wg działów