Powrót

NND Integrum odpowiedzią na potrzeby branży farmaceutycznej

23 czerwca 2020

Nasza firma od ponad 25 lat produkuje i wdraża rozwiązania służące do usprawnienia obiegu informacji w firmach, kładąc szczególny nacisk na zarządzanie dokumentacją. Jednym z lepiej sprzedających się produktów jest moduł do nadzorowania dokumentów wewnętrznych i właściwej dystrybucji aktualnej dokumentacji w organizacji. Stykając się na przestrzeni lat co jakiś czas z branżą farmaceutyczną wiedzieliśmy, że nasze rozwiązanie jest bardzo potrzebne w tym sektorze, ale zawsze natrafialiśmy na opór ze strony sztywnych zasad narzuconych min. przez standardy jakie obowiązują tę branżę.

 

Ponad 3 lata temu zgłosił się do nas jeden z producentów leków z potrzebą uporządkowania i zinformatyzowania obszaru zarządzania dokumentacją wewnętrzną, w tym dokumentacją wykorzystywaną w procesie produkcyjnym. Dodatkowo chodziło jeszcze o narzędzie pomagające proces zarządzania zmianą – potrzeba oczywista i idealnie wpasowująca się w zakres funkcjonalny naszego produktu. Wiedzieliśmy, że posiadamy w swoim portfolio produkt dojrzały, doskonale sprawdzający się w różnych innych branżach, który poprzez swoje liczne wdrożenia posiadał już w zakresie swojej funkcjonalności szereg rozwiązań (pomysłów naszych klientów), które były niezbędne dla branży farmaceutycznej.

 

Na tym etapie istniało tylko jedno pytanie i zarazem wyzwanie związane z walidacją rozwiązania, tak by spełniało ono ścisłe wymogi narzucone choćby przez dobre praktyki wytwarzania GMP a w szczególności wymagania aneksu nr 11. Przystępując do tego pierwszego wdrożenia dokonaliśmy szerokiej analizy naszych procesów wytwarzania. Na szczęście pomocne okazały się standardy ISO 9001 oraz ISO 27001 jakie wiele lat wcześniej wdrożyliśmy i doskonaliliśmy. Ku naszemu zadowoleniu okazało się że ogromna większość wymagań, jakie narzucają standardy związane z branżą farmaceutyczną są przez nas realizowane. Dodatkowo na poczet tego wdrożenia uruchomiliśmy dodatkową usługę walidacji zmian i modyfikacji naszego standardowego rozwiązania jakie powstają przy konfiguracji i dostosowaniu produktu do wymogów Klienta. Powstało przy tej okazji szereg dokumentów min. zestaw wymagań funkcjonalnych (URS) i szereg scenariuszy testów (OQ, PQ) oraz innych dokumentów używanych na różnych etapach wdrożenia.

 

To pierwsze wdrożenia pokazało nam, że nie wielki nakład pracy dostosowawczych pozwala nam oferować tej bardzo specjalistycznej branży, profesjonalne narzędzie, które tak bardzo jest potrzebne zwłaszcza tam gdzie dokumentacji jest więcej niż w innych firmach produkcyjnych a od jej nadzoru zależy nasze życie i zdrowie. Kolejne wdrożenia w tej branży tylko utwierdziły nas w tym przekonaniu. Dzisiaj jesteśmy w innym miejscu i mając już doświadczenie w tej branży możemy z dumą i śmiałością oferować dobre i solidne narzędzie dla pozostałych podmiotów.

 

Dla zainteresowanych poniżej załączam referencje jednego z naszych pierwszych Klientów branży farmaceutycznej. W razie zainteresowania zapraszamy do kontaktu.

 

Referencje Herbapol Wrocław